بازیابی اطلاعات هارد دیسک یا خرابی هد که صدای کلیک از آن شنیده می شود

(Data Recovery from a hard disk with damaged heads (Clicking

اگر از هارد دیسک خود هرگونه صدای غیر معمول از قبیل صدای ضربه زدن ، تق تق ، صدای وزوز ، صدای کلیک کردن و برخورد قطعه ای با قطعه ای دیگر شنیدید ، بلافاصله هارد دیسک خود را خاموش و کابل آنرا جدا کنید و با IHB تماس بگیرید.

در اغلب موارد زمانی از یک هارد دیسک صدای کلیک شنیده می شود که هارد دیسک دچار شوک ، حرارت بیش از حد ، چسبیدن یا پارگی هد و نوعی نقص در هد شده باشد. صدای کلیک هارد دیسک یکی از آسیب های متداول و شایع در بین هارد دیسک ها است. ما روزانه از ۵الی۱۰ هارد دیسک معیوب صدای کلیک می شنویم. اغلب موارد آسیب هد هارد دیسک و بروز صدای کلیک ، شایع در بین هارد دیسک لپ تاپ ها می باشد که از فاصله ای کم یا زیاد پرتاب و یا سقوط کرده اند یا ضربه ای به لپ تاپ یا کیس رایانه وارد شده است و یا اینکه هارد بسیار داغ شده و باعث بروز صدای کلیک هارد دیسک شده است. کامپیوترهای دسکتاپ و سرور ها نیز دچار آسیب صدای کلیک هد هارد دیسک می شوند اما مشکل در بین آنها مانند لپ تاپ و هارد دیسک اکسترنال شایع نیست چون عموما خیلی حرکت داده نمی شوند.
خبر خوش IHB این است که ، در ۹۰% موارد بازیابی اطلاعات از هارد دیسک ها با مشکل صدای کلیک موفقیت آمیز می باشد. این موفقیت زمانی افزایش می یابد که پلاتر هارد دیسک داخل درایو شما خراشیده نشده باشد و روی آن خش نیوفتاده باشد. البته تقریبا همیشه اتفاق خوب رخ خواهد داد و بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما با صدای کلیک کردن موفقیت آمیز به پایان رسیده و کپی اطلاعات شما بر روی هارد دیسک دیگری به شما تحویل داده خواهد شد .

فرآیند بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با صدای کلیک :

– تشخیص صحیح آسیب وارده به هارد دیسک از لحاظ ساده و یا پیچیده بودن آسیب هد هارد دیسک.
– ارائه برآورد زمان و هزینه مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با صدای کلیک و دریافت تائیدیه شما برای تعمیر هد هارد دیسک و بازیابی اطلاعات .
– استفاده از قطعات خریداری شده برای تعمیر موقت هارد دیسک شما و تنها بمنظور بازیابی اطلاعات از هارد دیسکی که صدای کلیک از آن می شنوید می باشد. این کار همیشه در کلین روم کلاس ۱۰۰ به دور از ذرات معلق هوا و با محافظ آنتی استاتیک انجام می گیرد تا محل تعمیر هارد دیسک شما کاملا ایمن باشد.
– در بیشتر موارد بعد از اینکه مشکل هد و صدای کلیک هارد دیسک برطرف شد ، آسیب های دیگری از جمله خرابی فرم ویر ، بد سکتور ، خطای خواندن اطلاعات و یا خرابی فایل سیستم هارد دیسک آشکار می شوند و بایستی با توجه به هر نوع آسیب فرآیند رفع آسیب مورد نظر نیز اجرا شود.
– بعد از بازیابی اطلاعات موفقیت آمیز ، اطلاعات شما را بر روی هارد دیسک اطلاعاتی IHB منتقل و اطلاعات بازیابی شده شما در آن به شما به صورت حضوری نشان داده خواهد شد. در صورت و تایید صحیح بودن اطلاعات شما و سالم بودن هارد دیسک شما ما اطلاعات را در هارد دیسک خودتان ارسال خواهیم کرد و در صورت خرابی هارد دیسک شما و قابل بازگردانی نبودن هارد دیسکتان ما اطلاعات شما را در هارد دیسک IHB نگه داری کرده تا در صورت رضایت شما در هارد دیسک نو یا DVD یا ابزار های دیگر ذخیره سازی تحویل شما دهیم .

بازیابی اطلاعات از هارد دیسک دارای بدسکتور – ریکاوری بد سکتور هارد دیسک

Data Recovery from a hard disk with Bad Sectors – Hard Disk Bad Sectors Data Recovery

اگر هارد دیسک شما روشن می شود و هارد دیسک در بایوس سیستم ، مدیریت سخت افزار ویندوز Windows Device Manager و یا ابزار دیسک مکینتاش Mac Disk Utility شناسایی می شود اما هارد دیسک گزارش خطای I/O Errors ، CRC Errors ، خطای خواندن Read Errors و یا هرگونه خطای دیگری مرتبط با بدسکتور می دهد ، متخصصین هارد کلینیک IHB توانایی بازیابی اطلاعات هارد دیسک با بدسکتور شما را خواهند داشت. در اغلب موارد خرابی هارد دیسک با اینگونه علائم ، درایو هارد دیسک توانایی کپی کامل فایلی خاص و یا دسترسی به فولدر خاص را نخواهد داشت ولی سایر فایلها / فولدرها قابل دسترسی و کپی هستند
روش بازیابی اطلاعات ما از هارد دیسک با بدسکتور ، کاملا امن و دارای ضریب بالای موفقیت می باشد. ما از ابزار مبتنی بر سخت افزار برای بازیابی اطلاعات از هارد دارای بدسکتور استفاده می کنیم و در هر مرحله یک هد هارد دیسک شما را نمونه برداری می کنیم.ما بازیابی اطلاعات هارد دیسک را در همه برندها و انواع هارد درایو با هر نوع و نسخه از سیستم عامل انجام می دهیم.

دلایل اصلی و متداول که باعث بد سکتور هارد دیسک می شوند :

– وارد شدن شوک فیزیکی به هارد دیسک بر اثر لرزش هارد دیسک ، سقوط و یا افتادن هارد دیسک از بلندی
– افزایش دمای هارد دیسک بیش از حد توصیه شده در زمان کارکرد
– استهلاک هارد دیسک بر اثر استفاده طولانی مدت
– کارکرد بد هارد دیسک بر اثر اختلالات الکترونیکی ، سخت افزاری و یا نرم افزاری
خبر خوش ما اینست که ، در ۹۰% موارد بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با بد سکتور ، موفقیت آمیز می باشد. این موفقیت زمانی افزایش می یابد که خرابی هارد دیسک باعث آسیب به پلاتر هارد دیسک نشده باشد. البته همیشه اتفاقات خوب رخ خواهد داد و بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما با برد خراب موفقیت آمیز خواهد بود .

فرآیند بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با برد خراب :

– تشخیص صحیح خرابی هارد دیسک برای مشخص شدن اینکه هارد دیسک تنها دارای بدسکتور می باشد و هد هارد دیسک آسیب ندیده و یا مشکلی جدی تر نداشته باشد.
– ارائه برآورد زمان و هزینه مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با بدسکتور و دریافت تائیدیه شما برای ریکاوری هارد دیسک دارای بدسکتور.
ما با ایجاد تغییراتی در فرم ویر و با استفاده از ابزار و تجهیزات سخت افزاری شروع به کپی کردن سکتور به سکتور sector-to-sector clone copy

از هارد دیسک با بد سکتور به هارد دیسک سالم دیگری برای بازیابی اطلاعات می کنیم. در برخی از موارد کارشناسان هارد کلینیک بایستی توسط هد مپ Head Map اقدام به کلون هارد دیسک کنند تا از بار فشار بر روی هارد دیسک کاسته شود و نتایج بهتری در بازیابی اطلاعات هارد دیسک با بد سکتور به دست آید. بعنوان مثال برای کلون کردن هارد دیسک با بیش از ۳۰۰۰۰ بد سکتور روش نادیده گرفتن سکتور خراب ، روش جالبی نیست و باعث خرابی بیشتر فایلهای شما خواهد شد و با انجام هد مپ مرحله به مرحله درصد بالایی از سکتور های خراب یا بد سکتور ها نیز به درستی کلون می شوند.

دلایل اصلی و متداول که باعث خرابی برد هارد دیسک می شوند :

– اتصال هارد دیسک به منبع تغذیه نا مناسب که معمولا در هارد دیسک اکسترنال اتفاق می افتد و باعث خرابی برد هارد دیسک می شود
– اتصال نادرست کابل برق به هارد دیسک که از دلایل خرابی برد هارد دیسک می باشد
– نوسان برق ، شوک تخلیه الکترو استاتیک و هرگونه شوک الکترونیکی که باعث آسیب برد هارد دیسک و خرابی اجزاء الکترونیک برد هارد دیسک می شود
– بروز اتصالی در اثر برخورد قطعات فلزی و رسانا که در زمان روشن بودن هارد دیسک می تواند باعث بروز اتصال کوتاه و خرابی برد هارد شود
– جدا شدن قطعات از روی برد هارد دیسک در زمان جدا کردن و یا وصل کردن هارد دیسک
– آسیب برد هارد دیسک بر اثر ریختن یا سقوط به داخل آب و مایعات که به شدت باعث اتصال قطعات برد هارد و خرابی آن می شود
– افزایش بیش از حد حرارت به دلیل کارکرد نادرست قطعات روی برد هارد دیسک
خبر خوش ما اینست که ، در ۹۵% موارد بازیابی اطلاعات از هارد با برد خراب ، موفقیت آمیز می باشد. این موفقیت زمانی افزایش می یابد که خرابی برد هارد دیسک باعث آسیب به قطعات دیگر از جمله هد و موتور هارد دیسک نشده باشد. البته تقریبا همیشه اتفاق خوب رخ خواهد داد و بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما با برد خراب موفقیت آمیز به پایان رسیده و کپی اطلاعات شما بر روی هارد دیسک دیگری به شما تحویل داده خواهد شد.

فرآیند بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با برد خراب :

در برخی موارد بعد از تعمیر برد هارد دیسک ، مشکلات دیگری از هارد دیسک مانند خرابی فرم ویر ، بد سکتور ، خطای خواندن اطلاعات توسط هد هارد دیسک ، خرابی سیستم فایل پارتیشن ها و یا سایر خرابی های داخلی هارد دیسک مشاهده می شود. در این موارد که نیاز به کار و بررسی مجدد تعمیر خرابی هارد دیسک می باشد ، پس از اعلام خرابی ، هزینه و زمان مورد نیاز افزوده و تائید شما ، مجددا متخصصین هارد کلینیک IHB اقدام به رفع خرابی هارد دیسک کرده و اطلاعات شما را بازیابی می کنند.